AYETEL-EL KÜRSİ SURESİ TÜRKÇE VE ARAPÇA DUASI OKU DİNLE


Ayetel Kürsi duaların surelerin esrarı sıkıntı ve kederden korunmak kazalardan sakınmak her müslümanın mutlaka ezberlemesi ve bol bol okuması gerekir diye düşünüyoruz.

Ayet-el Kürsi nedir? anlamı manası türkçe ve arapça okunuşu oku dinle

ayetel_kursi-duasi
***
Türkçe Okunuşu: Allahülailahe illa hüvel hayyül kayyum, late’huzühu sinetün vela nevmün, lehu mafissemavati ve mafil ardı, men zelleziy yeşfe-u ındehu illa biiznih yalemü mabeyne eydiyhim vema halfehüm vela yühıtune bişey’in min ılmihı illa bimaşae, vesia kürsiyyühüssemavati vel’arda vela yeudühu hıfzuhüma vehüvel aliyyül azim.
***
Anlamı Meali: O’ndan başka ilah olmayan Allah, hay ve kayyumdur (ezel ve ebedidir). O’nu uyuklama ve uyku tutmaz. Göklerde ve yerlerde olan şeyler O’nundur. İzni olmaksızın O’nun yanında şefaat eden yoktur. Halkın önünde ve arkasında olanı (istikbal ve maziyi) bilir. İnsanlar O’nun ilminden, O’nun isteğinden başkasını ihata edemezler. Kürsisi semaları ve yeri içine alır. Onların hıfzı O’nu (Cenab-ı Ecelli Ala’yı) yormaz. O, pek yüksek ve büyüktür.


Bu haber 3 Ağustos 2012 tarihinde tarafından AYETEL KÜRSİ, AYETEL KÜRSİ ANLAMI, AYETEL KÜRSİ TÜRKÇE kategorisi altına yazılmış. 16.469 views defa okunmuş ve 2 Yorum yapılmış

Etiketler: , , , ,

AYETEL-EL KÜRSİ SURESİ TÜRKÇE VE ARAPÇA DUASI OKU DİNLE için 2 yorum yapılmış


hümeyra efsun karakahya
06 Ağustos 2012

çok güzl bir sure herkeze tavsiye derim kuran kursuma bu suredeyim. bu sureyi okuyan allah katınada sevap alır.

Ismail Bayrak
17 Ağustos 2012

Mutlaka ezberlememiz gereken bir ayet. Allah razı olsun.TOPlist